• 1 Podziemne budowle Rise

  Okres ostatniej Wojny Światowej to oczywiście sławny i zagadkowy Kompleks Riese wydrążony w zboczach Gór Sowich. Projekt Riese (z niem. olbrzym) to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich oraz na Zamku Książ i pod nim w latach 1943–1945. W masywach gór, za cenę życia kilku tysięcy więźniów, jeńców wojennych i robotników przymusowych, wykuto kilkanaście kilometrów tuneli. Pomimo upływu lat przeznaczenie tego ponurego miejsca pozostaje tajemnicą.
  ➽ Zamek Książ www.ksiaz. walbrzych.pl
  ➽ Podziemne miasto Osówka www.osowka.pl
  ➽ Kompleks Włodarz www.wlodarz.pl
  ➽ Sztolnie Walimskie www.sztolnie.pl
  ➽ Projekt Arado www.projektarado.pl

  2 Atrakcje do 50 km

  Oprócz tych tak spektakularnych jak podziemne sztolnie czy średniowieczne zamki, w całej okolicy znaleźć możemy również ciekawe zabytki architektury sakralnej, pomniki, miejsca pamięci o ofiarach zbrodni nazistowskich. Warto zapoznać się z historią i ciekawostkami na temat takich miejsc jak stare wieże widokowe, zapora na jeziorze Bystrzyckim, najdłuższy tunel kolejowy w Polsce itp.
  ➽ Zamek Grodno www.zamekgrodno.pl
  ➽ Wieża Widokowa Wielka Sowa www.wielka-sowa.pl/
  ➽ Muzeum Górnictwa www.kopalnia-muzeum.pl
  ➽ Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia www.starakopalnia.pl
  ➽ Twierdza Srebrna Góra www.forty.pl

  3 Atrakcje powyżej 50 km

  Sudety, które odgradzają Dolny Śląsk od Czech, to najstarsze góry w Europie. Ze względu na swój różnorodny charakter, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Góry Sowie to średnio wysokie wzniesienia, które całkowicie są porośnięte borem świerkowym. Natomiast Góry Stołowe to jedyne w Europie góry płytowe, charakteryzujące się dużą ilością skał piaskowych – idealne miejsce do wspinaczki.
  ➽ Kaplica Czaszek www.czermna.pl
  ➽ Kopalnia złota www.kopalniazlota.pl
  ➽ Kościół Wang www.wang.com.pl
  ➽ Kopalnia Uranu www.kletno.pl
  ➽ ZOO i Afrykarium www.zoo.wroclaw.pl

  4Wypoczynek zimowy

  Narciarze znajdą w rejonie Głuszycy kilka interesujących ośrodków narciarskich, oferujących trasy dla narciarstwa zjazdowego oraz narciarstwa biegowego. Największym ośrodkiem w tym regionie jest Rzeczka, oferującym wiele stoków i wyciągów, a także rozbudowaną bazę turystyczną.
  ➽ Trasy narciarskie - Pieszyce Sowiogórskie trasy do narciarstwa biegowego"
  ➽ Kompleks Wyciągów Narciarskich - Rzeczka www.nartyrzeczka.com
  ➽ Wyciągi - Czarodziejska Góra Relaks gora-relaks.skigo.pl
  ➽ Ośrodek narciarski Dzikowiecdzikowiec.info